Zakup nowego kampera – dlaczego warto

Kupujemy nowego kampera, czyli witaj przygodo!

Podróżowanie kamperem to przede wszystkim komfort, niezależność i wolność. Jedziemy, gdzie tylko chcemy, bez żadnych ograniczeń i na własnych zasadach. Bliskość natury i niezapomniane widoki to tylko początek zalet tego typu spędzania wakacji, nic więc dziwnego, że liczba miłośników karawaningu rośnie z roku na rok. Coraz więcej klientów decyduje się już nie tylko na wynajem, ale też na zakup nowego samochodu kempingowego.
Dziś pokrótce opowiemy Wam, dlaczego warto zdecydować się na nowego kampera, jak przebiega proces zakupu, gwarancji oraz jaki to koszt. Zapraszamy do lektury.

Zalety nowego kampera

Kupując nowy samochód kempingowy zyskujemy:

przede wszystkim możliwość wyboru pojazdu, który będzie idealnie spełniał nasze wymagania.

  • Dodatkowo mamy pewność, że nie uległ on wcześniej wypadkowi czy też nie został skradziony. Wbrew pozorom dość często spotykamy się z sytuacją, gdy klient kupując samochód używany boryka się z całym szeregiem problemów natury prawnej. W przypadku, gdy okazuje się, że sprzedawca nie miał prawa dysponować danym pojazdem, jego nowy właściciel niestety jest na straconej pozycji.
  • Nowy kamper to również, nie ukrywając solidna lokata kapitału.

W tej chwili na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pojazdów kempingowych, poczynając od kamper-vanów, kamperów typu półintegra, integra, a na alkowach kończąc. Wszystko zależy od naszych oczekiwań oraz potrzeb. Alkowa charakteryzuje się specjalną nadbudową nad kabiną szoferki, gdzie znajduje się dodatkowe łóżko. Tego typu zabudowa przeznaczona jest przede wszystkim dla dużych rodzin lub grup przyjaciół, którzy cenią sobie przestrzeń i wygodę.

Samochód kempingowy powszechnie nazywany integrą pojazd, którego budowa charakteryzuje się przede wszystkim tym, że wszystkie ściany wraz z frontem budowane są w fabryce, a z pojazdu bazowego zostaje jedynie podwozie. Integra to również maksymalne wykorzystanie miejsca oraz wysoki komfort wyposażenia.

Półintegra to z kolei samochód kempingowy, w którym zachowano oryginalną szoferkę pojazdu bazowego, za którą „dobudowano” część mieszkalną. Sprawdzą się świetnie dla dwóch osób, jak i rodzin z mniejszymi pociechami. Zazwyczaj tego typu pojazdy wyposażone są w opuszczane elektrycznie łóżka nad jadalnią, co zwiększa nam ilość miejsc do spania.

Kamper-vany w ostatnich latach cieszą się coraz większą popularnością ze względu na niewielkie gabaryty oraz zastosowane w nich nowatorskie rozwiązania. Vany popularnie nazywane „blaszakami” budowane są na oryginalnych furgonach i zabudowywane wewnątrz. Ich niewielkie gabaryty sprawiają, że samochody te będą idealne zarówno do podróżowania na dziko, jak i po mieście.

Jaka jest cena nowego kampera?

Ile zatem kosztuje nowy kamper? Ceny zaczynają się już od 300 tys. złotych brutto, a kończą nawet na 700-800 tys*. Koszt zależy od marki, modelu oraz dodatkowego doposażenia pojazdu. Klienci najczęściej doposażają swoje pojazdy w klimatyzację, panele solarne, akumulator zabudowy, kamerę cofania oraz markizę. Pamiętajmy jednak, że zakup nowego kampera to spory wydatek i nie każdy dysponuje pełną kwotą. W tym wypadku również jesteśmy w stanie wesprzeć naszych klientów. Współpracujemy ze sprawdzonymi partnerami, którzy mogą zaoferować optymalne finansowanie zakupu nowego kampera. Zobacz które nowe kampery, które posiadamy w ofercie oraz samochody mamy obecnie sprzedaży od ręki.

*dane z luty 2023.

Gwarancja

Serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny to bardzo ważny element zakupu nowego kampera. W naszym salonie dajemy nie tylko dwuletnią gwarancję na pojazd bazowy oraz zabudowę, również siedmioletnią na szczelność zabudowy, ale również profesjonalne zaplecze serwisowe z wieloletnim doświadczeniem w doposażaniu oraz naprawach kamperów, które pomoże w przypadku każdej awarii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *