Ostatnie wyszukiwania:
Szybki dostęp - popularne wyszukiwania
Polecany produkt
sklep.elcamp.pl

Polska premiera nowego Globe-Traveller Explorer 2XS

Marcin Kłósek
09 lutego, 2022
Udostępnij:

Niedawno w naszym salonie, odbyła się polska premiera nowego modelu Globe-Traveller Explorer 2XS.

Nowy Globe-Traveller to kamper wyjątkowy i niezwykły z kilku powodów:
– zaprojektowany i zbudowany dla dwóch osób
kompaktowy – nadwozie o długości poniżej 6 metrów
– stworzony w oparciu o sprawdzony i lubiany projekt
– bez ławki dla pasażerów i z nowym siedziskiem w jej miejscu
– oferujący bardzo dużo przestrzeni we wnętrzu
– z dużym rozkładanym stolikiem, który można schować w podłodze
– z bagażnikiem normalnych rozmiarów , w którym zmieści się sprzęt kempingowy
– wyposażony w nowy system elektryczny z akumulatorem LiFePO4 w standardzie
– z licznymi nowymi opcjami wyposażenia, w tym lodówką na wino
– pozbawiony modyfikacji nadwozia i z ładownością na poziomie 500 kg
– w atrakcyjnej cenie (jak na polskie warunki) i swobodą konfiguracji
W nowym, modelu Globe-Traveller Explorer 2XS miejsca jest wystarczająco. Nawet do tańca! 🤩 Przekonajcie się sami!

Waga kamperów to temat ważny i dostrzegany przez zespół projektujący i produkujący pojazdy marki Globe-Traveller. Nowoczesne materiały i technologia stosowane przy zabudowie kamperów pozwalają obecnie na uzyskanie istotnych oszczędności na wadze i to bez jakościowych kompromisów. Nie było więc dla nas dużym zaskoczeniem, że w danych technicznych nowego modelu, w rubryce ‘Waga pojazdu gotowego do jazdy’ pojawiła się wartość poniżej 3 ton (z wyposażeniem standardowym). Ponieważ jednak premierowy egzemplarz był bardzo bogato wyposażony, a niektóre z opcji są dość ciężkie, postanowiliśmy sprawdzić , ile waży ten konkretny kamper.

Zatankowanym do pełna, z około 30 litrami wody, pełną, stalową butlą z gazem, pojechaliśmy na wagę. Wynik to 2 990 kg, co po dodaniu przepisowych 75 kg na kierowcę, daje 3 065 kg w gotowości do jazdy!
Jak na auto dla dwóch osób, z hakiem holowniczym, markizą, lodówką na wino, wentylatorem maxxfan, solarami, to bardzo dobry wynik. Pomijamy tu fakt, że kilka kilogramów można było zaoszczędzić stosując lżejszą butlę z gazem lub nawet znacznie mniejszą, bo ogrzewanie w tym wypadku zapewnia Truma Combi Diesel.

Spokojni, jeśli chodzi o pozostałą do dyspozycji ładowność, przed wyruszeniem w trasę, udaliśmy się na zakupy. I tu przydatna okazała się kolejna zaleta tego kampera. Jak widać na zdjęciach, bez problemu zmieścił się na normalnym miejscu parkingowym.

Dział marketingu

NASZ ZESPÓŁ

Zadaj nam pytanie

Skorzystaj z formularza kontaktowego
(* pola wymagane)
Postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej (1-2 dni robocze).
Twoja prywatność
Wraz z naszymi partnerami przechowujemy i/lub uzyskujemy dostęp do informacji w urządzeniu, takich jak unikatowe identyfikatory w plikach cookie, w celu przetwarzania danych osobowych. W naszej Polityce Prywatności użytkownik może dowiedzieć się w jakim zakresie i jakim podmiotom mogą zostać przekazywane dane. Użytkownik ma prawo do sprzeciwu w przypadku występowania prawnie uzasadnionych interesów.
Jakie dane przetwarzamy:
Użycie dokładnych danych geolokalizacyjnych. Aktywne skanowanie charakterystyki urządzenia do celów identyfikacji. Przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich. Spersonalizowane reklamy i treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców, rozwój produktu.